woodtropic fırınlanmış masif parke
Karbonize edilmiş 1850x130mm Bambu Masif Parke masif parke çeşitleri
açık renkli meşe masif parke

Woodtropic masif parke çeşitleri: Silver,Gold,Platinum,Antik eskitme parke

bambu masif parke çeşitleri

"Gold" ve "Platinum" bambu masif parke karbonize (fırınlanmış) edilerek hazırlanmış hareketli dokusu ile iç mekanlara prestij katan bir masif parke tasarımıdır"Platinum" model bambu masif parke ise patina tekniği ile boyanmış , karbonize edilmiş farklı ağaç dokusu ile mekanlarına hareket katmak isteyenlerin tecihidir. Her iki masif parke çeşidi diğer modellerde olduğu gibi hazır cilalı ve UV ışınlarına karşı otomatik cila makinalarında 10 kat cila katmanı uygulanarak üretilmektedir. Dolayısı ile uygulanan mekanlarda cila kokusu oluşmaz. Uygulanan mekanları daha çabuk servise açma imkanı tanır. Woodtropic "Gold" ve "Platinum" serisi bambu masif parke diğer masif parkelere göre hem başlangıç maliyeti bakımından hem de daha uzun ömürlü olması bakımından daha ekonomiktir. Ayrıca değişik ağaç katmanlarından olan Lamine parkeye göre daha sağlam ,rutubete daha dayanıklı bir masif parke alternatifi olmaktadır.

masif parke çeşitleri

Woodtropic masif parke çeşitleri özel geliştirilmiş vernikleme sistemi ile 10 kat değişik vernik prosesinden geçirilerek kullanıma sunulmaktadır. Değişik görünüm teknikleri uygulanan Woodtropic masif parkeleri diğer masif parke çeşitlerine kıyasla daha ekonomik ve daha güçlü bir iç mekan zemin kaplamasıdır. Woodtropic masif parke avantajlarından bir tanesi de ebatlarının uzun olmasıdır. Uzunluğu 1850mm , eni 130mm dir. Masif Parkeler birbirine kenarlarından geçmeli olarak tutkalla tecrübeli ekiplerimizce yere monte edilmektedir.

EV DÖŞE DERGİSİ : Parkelerde son trend! Dekorasyonda son yıllarda parke döşemeler çok revaçta. Sezonun yeni trendi ise, görünümü doğal olan ve avantajları fazla olan bambu parkeler... Bambu bir orman bitkisi ve gün geçtikçe bambu ürünleri çoğalıyor. Bambu bitkisinin yetişme süresi 3-5 yıl arasında değişmekte. Diğer lamine ve parke ürünlerin uzun zamanda (50-100) yetişen ürünler olduğunu düşünürsek bambu bu anlamda da çok avantajlı kalıyor. Bu özellik döşeme dünyasına bir hediye gibi oldu. Bambu parkenin klasik parkelerden farkı, görünüşü ve doğallığı. Bambu parkelerin çok modern, farklı ve egzotik bir havası var.
Bambu parkenin avantajları

Çevre dostu Hijyenik Düşük maliyet Dayanıklılık ve uzun ömür İzolasyon UV koruması Dekoratif olması Bakım gerektirmez Uygulama kolaylığı
Bambu parke çeşitleri
Farklı desen ve renklerle bambu parke üretilebilir. Desenler düz ya da dikey konumlarda olabilir. Bambu parkelerde ise renk seçenekleri: ahşap tonlar, bal renkler, kehribar sarıları.
Bambu parke döşemesi
Bambu parke masrafsızdır ve diğer zemin döşemelerine göre daha ucuzdur. Bambu parke döşemesi çok kolaydır ve 100 metrekare bir gün çerisinde döşenebilir. Uzun ve dar paçalar halinde üretilen bambu parkeler zemine çakılarak, yapıştırılarak ya da kontrplak üzerine monte edilerek yerleştirilir.
Bambu parkelerin bakımı
Bambu parkeler lamine parkeler gibi kabarma ve patlama yapmaz. Bambu parkeler hijyeniktir. Toz, bakteri ve partikülleri barındırmaz. Bambu parkeler kir tutmaz ve temizliği çok kolay döşemelerdir. Elektrik süpürgesiyle süpürülebilir ve değişik aparatlar kullanılabilir fakat vakumlu makineler kullanmak doğru değildir. Temizlerken ağartıcı, parafin ve cila kullanılması tavsiye edilmez. Çok ıslak bezlerle temizlenmemelidir; nemli kalır. Bambu parkeler nemli ya da ıslak kalmamalıdır. Ayrıca dayanıklı ve uzun ömürlüdür. 25 yıllık garanti süresi vardır ve bu süre doğru bakımla 2 katına çıkabilir.

KAYNAK:http://www.evdose.com/tur/zemin/parke/zempar0096.html
Decktropic Kompozit Deck | TRIWOL 3d Duvar Panelleri